GNU/FDL Anglicko-Český slovník

Úvod

Rozhodl jsem se vytvořit svobodný anglicko-český slovník. Cílem je vytvořit dostatečně rozsáhlý slovník, který by bylo možno stáhnout na svůj počítač.

Chci vytvořit tento slovník aniž bych "vykradl" existující elektronický či papírový slovník. Tudíž mi nezbývá nic jiného než začít od nuly.

Tvořím slovník na základě seznamu anglických slov získaných z databáze i-spellu (words-x-xx.noarch.rpm). Není problém přidávat postupně slovíčka (ať jenom anglická, nebo již přeložená ) i z jiných zdrojů (vlastní paměť, www stránky) . Nyní je pouze nutné překládat, překládat a zase jenom překládat :-). Nejedná se o přepsání papírového slovníku. Máme seznam anglických slov a ta překládáme! Pokud víme o slovech, která nejsou v seznamu anglických slov, není problémem je doplnit. Pokud umíte anglicky velmi dobře, použijte svoje znalosti, pokud ne, konzultujte je s výkladovým slovníkem, zjistěte jeho český překlad a vložte ho do slovníku. Nemám zájem o nějaké skripty (nebo výsledek práce těchto skriptů) , které zjistí automatický překlad z on-line slovníku. To se rovná prakticky vykradení elektronického slovníku, nehledě na to, že skripty v Perlu umím psát taky :-)

Takže přesně řečeno: Z důvodů legálnosti nechci vykrást a nevykradu existující elektronické slovníky, ale chci napsat celý slovník od nuly.

Z již řečeného vyplývá že se bude jednat o poměrně dlouho trvající projekt. Uvítám proto lidi, kteří by se rozhodli pomoci.

Kontaktujte mě na adrese: Milan Svoboda